AUDIORIVER INFORMACJE

Witaj, w tym dziale znajdziesz wszelkie informacje na temat rozgrywanego AUDIORIVER FESTIVAL o którym jest głośno co roku w Płocku. Właśnie poniżej dowiesz się o nadchodzących edycjach. Publikujemy wiadomości na temat biletów, lineup, timetable, audycji/relacji na żywo i wielu innych...

Audioriver 2012 - Plaża nad Wisłą Płock


Audioriver 2012 w Plaża nad Wisłą Płock

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że siódma edycja festiwalu świata niezależnego odbędzie się w ostatni weekend lipca 2012. Będzie plaża, rynek, kino i generalnie cały pakiet. Nie planujcie też nic wielkiego na kwiecień, bo nadchodzimy z drugą edycją Konferencji Muzycznej Audioriver! Ach, no i rezerwujcie sobie 17 marca, bo w Warszawie odbędzie się kolejny event Spółki Akcyjnej. Mamy nadzieję, że pierwsze gwiazdy festiwalu będziemy mogli ogłosić, zanim miną zimowe mrozy. Jesteśmy pewni, że te nazwiska będą miały porządnie rozgrzewające działanie. Odliczanie czas zacząć!

 Pierwsze gwiazdy Audioriver 2012 ! - SebastiAn, Luciano, Black Sun Empire, Byetone

 Na reszcie nadszedł ten moment - organizatorzy AR właśnie ogłosili listę pierwszych gwiazd, które zagoszczą w Płocku na plaży oraz na Starym Rynku 27-29 lipca 2012 roku po raz 7 !Pod koniec lipca usłyszymy m.in. Luciano, Black Sun Empire, SebastiAna, Byetone oraz Dub Phizix feat. MC DRS i największą (jak na razie) niespodziankę - grupę Enter Shikari !

 II Konferencja Muzyczna Audioriver odbędzie się w Poznaniu

II edycja Konferencji Muzycznej organizowanej przez festiwal Audioriver odbędzie się 14 kwietnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. I Konferencja odbyła się w zeszłym roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a to oznacza, że mamy do czynienia nie tylko z wydarzeniem cyklicznym, ale i mobilnym. After Party, po tegorocznej edycji, odbędzie się w klubie SQ, a jego gwiazdą będzie duet Benoit & Sergio live.

Konferencja Muzyczna Audioriver to integralna część projektu Rynek Niezależny – inicjatywy naszego festiwalu, której celem jest wspieranie biznesu z kręgu muzyki alternatywnej: wytwórni, organizatorów imprez, artystów, mediów, uczelni itp. Pierwsza edycja Konferencji odbyła się pod patronatem Rektora Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a udział w niej wzięło blisko 300 osób zainteresowanych takimi tematami, jak sponsoring wydarzeń muzycznych, management artystów czy strategia i marketing.

Skąd pomysł na przenosiny do Poznania? Przede wszystkim chcemy docierać jak najdalej z ideą Rynku Niezależnego i całego Audioriver. Stąd decyzja, aby nie ograniczać swoich działań wyłącznie do Płocka czy Warszawy. Poznań to z kolei drugie po stolicy, największe skupisko naszej publiczności i skoro fani z tego miasta tak chętnie i licznie przyjeżdżają do nas, to i my – w ramach podziękowania – choć raz możemy przyjechać z rewizytą.

W sobotę 14 kwietnia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się II Konferencja Muzyczna Audioriver. Wydarzenie odniosło frekwencyjny sukces – na auli. Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa pojawiło się ponad 250 osób, które czynnie uczestniczyły w dyskusjach z panelistami. Zwieńczeniem Konferencji było After Party w klubie SQ, podczas którego zostały ogłoszone kolejne gwiazdy festiwalu Audioriver 2012 – Nicolas Jaar Live In Concert, NZ Shapeshifter live, Kavinsky, ATOL, Modeselektor live, Plaid live oraz Guillaume & the Coutu Dumonts live!

 Audioriver 2012 Płock - Znamy kolejnych artystów!

Maceo Plex oraz Marco Carola, Martyn live, S.P.Y feat. MC LowQui, Ripperton Catz’n Dogz, Floex live, Etheric Double live i Gathaspar live - to kolejni artyści którzy wystąpią na tegorocznym Audioriver 2012, który odbędzie się w Płocku! Czekamy na bilety.!

 Bilety, karnety, VIP, na Audioriver 2012

Ceny biletów na Audioriver 2012:

17 maja – 10 czerwca: 120 pln (karnet dwudniowy)
11 czerwca – 22 lipca: 150 pln (karnet dwudniowy)
23 lipca – 26 lipca: 180 pln (karnet dwudniowy)
W dniach festiwalu: 180 pln (karnet dwudniowy); 100 pln (bilet jednodniowy)

Trzydniowy festiwal Audioriver odbędzie się w ostatni weekend lipca 2012, a karnety w promocyjnej cenie 120 pln dostępne są do 10 czerwca w salonach Empik oraz na stronie www.ebilet.pl. 11 czerwca ich cena rośnie do 150 pln. Wkrótce zostaną ogłoszone ostatnie zagraniczne gwiazdy, które wystąpią w tym roku w Płocku.

Od dziś dostępne są dwudniowe karnety na Audioriver 2012. Pierwsza pula w cenie 120 pln sprzedawana będzie do 10 czerwca. Karnety można dostać m.in. w salonach Empik i na ebilet.pl.
Pula karnetów dwudniowych w cenie 150 pln ruszy 11 czerwca i będzie dostępna do 22 lipca 2012. Dzień później, do sprzedaży wejdzie ostateczna cena karnetów, która wyniesie 180 pln. Bilety jednodniowe w cenie 100 pln dostępne będą do kupienia wyłącznie w trakcie festiwalu, warto jednak zaopatrzyć się w karnet, gdyż upoważnia on do wielokrotnego wchodzenia na teren Audioriver. Wejściówka jednodniowa to bilet w jedną stronę.
Karnety są dwudniowe, czyli obejmują koncerty na plaży odbywające się w  piątkową i sobotnią noc. Targi i warsztaty muzyczne na rynku Starego Miasta odbywające się w piątek i sobotę w ciągu dnia są bezpłatne. Kino Festiwalowe i pole namiotowe TOI CAMP będą płatne osobno. Szczegóły zostaną podane wkrótce. Kup bilet przez internet lub znajdź najbliższy punkt sprzedaży.

Ogłaszamy ostatnich artystów, którzy wystąpią w dniach 27-29 lipca w Płocku.

Ponad trzydziestu polskich wykonawców – wśród nich m.in. Skinny Patrini, Novika, Adre’N’Alin i Bueno Bros. - oficjalnie zamyka program płockiego wydarzenia.

W ostatnich miesiącach organizatorzy Audioriver ogłosili już kilka polskich reprezentantów muzyki elektronicznej, których będzie można zobaczyć na tegorocznym festiwalu. Dzisiaj oficjalnie dołączają do nich ostatni rodzimi artyści, spośród których wielu wystąpi w tym roku na Audioriver po raz pierwszy. Z brzmień electro to przede wszystkim grupa Skinny Patrini, której najnowszy album „Sex” przekonał organizatorów Audioriver, że wreszcie czas sprowadzić ją do Płocka. Fani podobnych brzmień ucieszą się zapewne także z obecności Hungry Hungry Models. Z kolei miłośnicy drum & bass po raz pierwszy zobaczą w Płocku Alegrię i duet Handra.

Audioriver 2012 Hybrid Tent

 Audioriver nominowany do UK Festival Awards 2012

Nasz rodzinny festiwal świata niezależnego Audioriver został właśnie nominowany do prestiżowych UK Festival Awards. Płockie wydarzenie jest jedynym polskim eventem, który znalazł się w kategorii Najlepszy Festiwal Zagraniczny. Decyzja, kto zwycięży należy do internautów, a głosowanie trwa do 31 października. Gorąco zachęcamy do wsparcia jedynego polskiego wydarzenia w kategorii Best Overseas Festival: www.festivalawards.com/vote
Co ważne, głosujący także mogą zdobyć nagrodę – do zgarnięcia są podwójne bilety VIP na wszystkie festiwale, które wygrają w swoich kategoriach oraz iPad 3.