PŁYTY/ALBUMY

Witaj, jeżeli chcesz poznać datę premiery swojego wyczekiwanego albumu to właśnie dobrze trafiłeś. Podajemy informację dokładnej daty wydania płyty oraz do każdej zamieszczamy listę utworów jakie znajdą się na krążku z dodatkiem opisu czy okładką.

Gang Albanii - Królowie Życia

Kategoria: PŁYTY/ALBUMY
Opublikowano: 11 marzec 2015
beRRo Wyświetleń: 13187

Gang Albanii - Królowie Życia

https://www.facebook.com/gangalbaniioficjalnie

Premiera: 24 kwiecień 2015

W ponad dwudziestoletniej historii polskiego rapu tworzono już wiele supergrup . Niepowtarzalny Gang Albanii jest tylko jeden. "Dwóch chorych MC i chory producent" – mówią o sobie założyciele składu. Gang Albanii tworzą Popek, Borixon i Rozbójnik Alibaba, znany także jako producent muzyki klubowej pod pseudonimem Robert M. "Królowie życia" ma być płytą, która złamie wszelkie konwencje klasycznego rapu. Świadczyć o tym może fakt, że dzięki niestandardowej promocji, jeszcze przed wydaniem jakiegokolwiek singla, zespół zebrał wokół siebie ponad 70 tysięcy fanów na facebooku. Kolejnym elementem, który podgrzewa atmosferę przed premierą płyty, jest obsada. Trzej artyści tworzący supergrupę to osoby rozpoznawalne, budzące kontrowersje i przyciągające uwagę odbiorców. Popka, Borixona i Alibabę łączy także jeszcze jedna cecha – zabawa muzyką, będąca tematem przewodnim tego szalonego i spontanicznego krążka. W zalewie nowoczesnego brzmienia i wszechobecnej elektroniki, która coraz śmielej wkracza w rodzimy rap, Gang Albanii prezentuje swoje podejście do tematu ewolucji tego gatunku muzyki. Chwytliwe podkłady i szybko zapadające w pamięć refreny gwarantują, że płyta "Królowie życia" szybko stanie się imprezowym klasykiem.

Gang Albanii - Królowie Życia

 

Theodor - Pierwsze Demo

Kategoria: PŁYTY/ALBUMY
Opublikowano: 11 marzec 2015
beRRo Wyświetleń: 2139

Theodor - Pierwsze Demo

https://www.facebook.com/theodormusi

Premiera: 23 kwiecień 2015

„Pierwsze Demo” to pierwszy długogrający solowy album Theodora, który jest pewnego rodzaju podsumowaniem jego dokonań, przemyśleń, umiejętności i doświadczeń zdobytych przez blisko 13 lat aktywności na scenie HipHopowej.

To inteligentny, pełen autobiograficznego (wręcz ekshibicjonistycznego) przekazu album, który jest świetnym zapisem obserwacji człowieczej natury. Wszystko to oprawia technika Theodora, miarowe, dynamiczne flow oraz duża dawka prawdziwych emocji, towarzyszących autorowi przy tam głębokim obnażaniu własnych słabości i refleksji.

Całość nagrań została zrealizowana w studio SoundsOfStreet przez Marcina „Sense” Boguszewskiego. Za Mix/Mastering albumu odpowiedzialny jest Karol „Dzieciak” Smyk (SoundsOfStreet).

 

Sage - Leniwy Sku_wiel

Kategoria: PŁYTY/ALBUMY
Opublikowano: 11 marzec 2015
beRRo Wyświetleń: 1585

Sage - Leniwy Sku_wiel MIXTAPE

Sage - Leniwy Sku_wiel

Premiera: 10 kwiecień 2015

TRACKLIST

Sage - Bez obrażeń ft. Eszu.mp3
Sage - Chuj mnie to ft. Kamel, Siwydym.mp3
Sage - Fresh Island 2013 ft. Braddu.mp3
Sage - Fuck Acta ft. Kieru.mp3
Sage - Granice ft. Fabuła.mp3
Sage - HeraKokaHaszLSD ft. Tony Jazzu.mp3
Sage - Kawałek z przekazem ft. Ślimak.mp3
Sage - Leniwy skurwiel.mp3
Sage - Lovesong.mp3
Sage - Niebuszewko ft. Krimeson GRZ.mp3
Sage - Sobowtóra mam ft. Emdoka.mp3
Sage - Susz roślinny koloru zielonego ft. Wini, Kamel, Głowa, Abel, Wężu, Siwydym.mp3
Sage - Szczecin-Berlin.mp3
Sage - UBWSSTNZ ft. Wice Wersa.mp3
Sage - Wyrwij chwasta ft. Tony Jazzu.mp3
Sage - Za tych ft. Edone, Krimeson GRZ, TKZetor, Tony Jazzu.mp3

Już 10-go kwietnia pojawi się nowy mixtape przedstawiciela i jednego z założycieli The Truekings Label.

Materiał "Leniwy skurwiel" to kompilacja utworów znanych już słuchaczom z zupełnie nowymi kompozycjami. Sekwencja ta, to pewnego rodzaju opowieść - historia tego, co działo się w życiu artysty w ciągu kilku ostatnich lat.

W projekcie usłyszymy licznych gości. Zwrotki dla Sage'a nagrali m. in. Braduu, Edone, Głowa, Wężu, Eszu, Emdoka, Abel, Tony Jazzu, Ceha, Kamel, Krimeson GRZ, Kamel, Wini, TKZetor, Wice Wersa, Fabuła i Siwydym.


 

Rover - Słowoplastyka 2015

Kategoria: PŁYTY/ALBUMY
Opublikowano: 04 marzec 2015
beRRo Wyświetleń: 2008

Rover - Słowoplastyka 2015

https://www.facebook.com/RoverKielce

Premiera: 3 kwiecień 2015

Rover, raper uznawany przez wielu za jednego z najlepszych tekściarzy w polskim hip-hopie, powraca z drugim legalnym, długogrającym albumem. „Słowoplastyka”, bo taką nazwę nosi nowy tytuł, to muzyka tworzona z radości.

„Odźwierny” - debiut Rovera - stanowił ujście dla silnych emocji. Tym razem nie jest już tak gorzko. Jest sporo refleksji oraz zabawnych spostrzeżeń odnoszących się do rzeczywistości. Co ciekawe, pomimo bardziej przyswajalnego przekazu, odbiorcy odnajdą więcej dwuznaczników niż na poprzednich projektach.

Proces powstawania projektu również uległ znacznym innowacjom. Cała płyta została nagrana w domowym studiu Rovera. Często zdarzało się, że raper pisał kawałek i nagrywał go ad hoc. Dzięki temu - jak twierdzi - udało mu się pozostać całkowicie sobą.

- Przy „Odźwiernym”, wszystkie wokale nagrywałem w studiu, które znajdowało się poza domem. To wymagało ode mnie wielu przygotowań. Kiedy wchodziłem do kabiny i nagrywałem już „te właściwe” wokale, czułem że emocje ze mnie uchodzą; stają się plastikowe. Miewałem wrażenie, że o wiele gorzej brzmiące wersje demo były bardziej autentyczne. Na „Słowoplastyce” udało się tego uniknąć - mówi Rover.

Względem całego dorobku muzycznego Rovera nowy album brzmi najbardziej wszechstronnie. Są elementy jazzu i funku, ale nie zabrakło inspirowania się nową szkołą. O zróżnicowaniu dźwiękowym świadczy choćby liczba producentów. Tak jak w przypadku poprzedniego projektu, za stronę muzyczną odpowiada BobAir, ale także zupełnie nowe osoby jak O.S.T.R., Foux, Jimmy Kiss, Urban, Senn Marcin Szmuc, Gruby, Eljot, Brant czy Juicy. Gości nie przewidziano.

 
 

Pluto - Projekt Wilcze Zmysły 2015

Kategoria: PŁYTY/ALBUMY
Opublikowano: 03 marzec 2015
beRRo Wyświetleń: 1403

Pluto - Projekt Wilcze Zmysły 2015

Premiera: 7 marzec 2015

Pluto - przedstawiciel rzeszowskiej sceny muzycznej, który zawsze występuje pod szyldem NSH (Nature of Sick Humans). Płyty które współtworzył artysta to m.in. "Alchemia Słowa - Alchemia Życia Codziennego", "PFU - Na Przełomie Doświadczenia", "PFU - Teraz Widzę Jest Inaczej". Raper nagrywał także z Pietrasem oraz Cycem: "Pluto/Pietras - Głos Południa", "Pluto/Cycu - Po To Tu Jesteśmy Mixtape", "Pluto/Cycu - Opowieści Z Krypty Mixtape EP". Jego pierwszą solową płytą był nielegalny album "Rzeszowska Klasa".

Na płycie gościnnie pojawiają się m.in. Pasjonaci, Shellerini, Dziki, Śliwa, Homex, Pejdżer, Bednar. Za muzykę odpowiadają BTN oraz Billa. W sieci znaleźć można trzy klipy zapowiadające album artysty. Teledyski powstały do utworów "Projekt Wilcze Zmysły". "Miasto Dźwięku" i "To Mi Wystarczy".

 

Dice - Paradice Płyta, Album (2015, Luna Music)

Kategoria: PŁYTY/ALBUMY
Opublikowano: 27 luty 2015
beRRo Wyświetleń: 1176

Dice - Paradice Płyta, Album (2015, Luna Music)

Dice - Paradice Płyta, Album (2015, Luna Music)

http://www.dicerocks.pl/

Premiera: 09.03.2015

Płyta Dice - "Paradice" (2015, Luna Music) to drugi studyjny album zespołu. Znajduje się na nim 10 premierowych kompozycji grupy utrzymanych w konwencji tradycyjnego hardrocka w świeżym wydaniu. Oprócz utworów przepełnionych mocnym brzmieniem hardrockowych riffów znajdują się też utwory spokojne, niemalże akustyczne. Wszystkie utwory oraz teksty zostały napisane przez członków Dice czyli Łukasza Przybylskiego, Karola Przybylskiego, Mateusza Szeremetę oraz Łukasza Dopierałę. Tak jak w przypadku pierwszej płyty zespołu, wydaniem "Paradice" zajęła się wytwórnia Luna Music, a od 09.03.2015r. krążek będzie dostępny we wszystkich najlepszych sklepach muzycznych.

Tytuł płyty "Paradice" to gra słów, a mianowicie połączenie angielskiego 'paradise' (raj) z nazwą zespołu Dice. Na płycie znajduje się także utwór o tym samym tytule. Motywem przewodnim płyty jest osobisty raj, którego szukamy na Ziemi. Szukając go błądzimy jak w labiryncie, zmagając się z wszelakimi problemami, które napotykamy na drodze. Niestety, często mając nadzieję, że właśnie znaleźliśmy nasz wymarzony raj, spotyka nas rozczarowanie i podróż rozpoczyna się na nowo. Oprócz warstwy lirycznej, zagadnienie jest także przedstawione za pomocą grafiki, która stanowi okładkę albumu - jabłko, jako symbol raju, a w nim kręty labirynt - oraz na zdjęciach zdobiących okładkę przedstawiających podróż jako metaforę poszukiwania.

Nagrania oraz miks i mastering płyty Dice - "Paradice" trwały od sierpnia do listopada 2014. Materiał został nagrany w Monroe Sound Studio oraz w Studio Analiz. Miksem i masteringiem zajęło się TR Studio. Dice przy nagrywaniu płyty otrzymało wsparcie ze strony Stargardzkiego Centrum Kultury oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.